Lépj be!
Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

Altered Legends FRPG
Idő számításunk
IC dátum
Altered Legends FRPG
Világunk története
Régmúlt események
Üdvözlünk kalandor,
eme sötétséggel átitatott, ármánnyal átszőtt, kalandos világ mezején!

Az ember átlépte a határait, a saját korlátait, melyet a tudomány és a technika rohamos fejlődése, valamint a digitális tudattok tett lehetővé a számunkra. Olyan távoli csillagokat, bolygókat, ismeretlen helyeit kutatjuk az univerzumnak, amit régen csupán a regényekben olvashattak és vad fantáziának gondoltak. A világ valóban határtalanul tág lett és elveszni benne egy pillanat műve. Nem a drágakő a kincs, hanem a halhatatlanság. Már a születésünkkel megadathat, vagy süllyedhetünk a pokol legmélyebb bugyraiba, melyet csupán a későbbi tetteink, cselekedeteink formálhatnak. Vajon a sorsunk előre meg van írva? Vagy mi saját magunk alakíthatjuk azt? Megannyi kérdés és rejtély vesz körbe minket, de nem mindenkinek lesz lehetősége rá választ találni, vagy feltárni. A többség túlél és semmi másra nem futja az idejéből, mert az élet sokkal nehezebb, mint volt.

Isten hozott a dzsungelben!

Tovább a leírásokhoz
Altered Legends FRPG
Aktív kalandok
Friss hozzászólások
Luther
7/2/2023, 12:31
Sydney Cooper
Jason Dredd
13/1/2023, 02:46
Zedric Frost
3/12/2022, 14:12
Daniel Lewis
3/12/2022, 14:10
Daniel Lewis
1/12/2022, 19:22
Altered Legends FRPG
Online Legendák
Belépett tagjaink
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (23 fő) 20/9/2021, 07:15-kor volt itt.
Altered Legends FRPG

Go down
Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 18/3/2021, 12:15
***
Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 18/3/2021, 20:22

Elaine & Dredd

Amióta visszatértünk a felderítésről, csak azon jár az agyam, hogy lehetne feltérképezni a várost. Rengeteg épület összedőlt és a törmelékeik belepik az utcákat. Nehezen lehet megközelíteni bármit is, de ha lenne valami lehetőség hozzáférni a Levéltár megmaradt adataihoz, akkor az alaprajzokat felhasználhatnánk térkép gyanánt. Ez persze nem könnyű, de egy próbát megér! Felkerestem Lewist, hogy segítsen merre kezdjek a kutatással, mert mi tagadás, ha a kommunikációs vonalak működnének, jóval könnyebb dolgom lenne...
Az M.I.- nek elég volt pár mondatban körülírni amit elgondoltam, és egy olyan ötlettel állt elő, amire még álmomban se számítottam volna. Azt nem tudom, hogyan hozta össze a kapcsolatot az O.N.I.-m s azzal a bizonyos “TauS” közvetítő céggel, de pár óra múlva közvetlen kapcsolat állt fenn közte és köztem. Arra viszont figyelmeztetett, hogy a csatorna elég labilis és kiszámíthatatlan ideig fog létezni, de ha a jelerősséget is meg tudná növelni, akkor kb. Öt perc áll a rendelkezésemre, hogy kijuttassam a “rendelésemet”.
A körülményeket ismerve nem hittem, hogy sikerrel járhatok, de meg kell próbáljam, hogy információkhoz jussunk a városról, ami megmaradt belőle.... Nagyon kellene az a térkép és ami csak használható a túlélésünk érdekében. Ha a jelet nem tudja Lewis összekapcsolni valamelyik megmaradt műholddal, akkor reszeltek ennek a lehetőségnek. Bár bízom benne, hogy sikerül valami megoldás, mert csak ez az egy próbálkozásunk van. Az energiaforrásokat tartalékolnunk kell, de talán ez az öt percnyi idő elég lesz valamire....
Bekapcsoltam az O.N.I.-mat és vártam. Először semmi úgy egy percig, de aztán valami hullámzó jel kezdett bevillanni a szemem elé és lassan kitisztult a kapcsolat.
-Jason Dredd biró vagyok! “TauS” kommunikációs terminállal kérek összeköttetést! Azonnali kapcsolódás! - a keresés megkezdődött, majd bejelentkezett a várt terminál. El se hiszem, hogy Lewis megalkotta a lehetetlent! Már csak kitartson a kapcsolati panel, hogy sikeres legyen a próbálkozás. Sokak élete múlik rajta...



           


Anonymous
Vendég
írta ✶ 18/3/2021, 21:12
Jason & Elain
Recsegés, ropogás. Az űr zaja, és sistergés hallatszik elsőre a rádióból. Azonban hamarosan, mintha valami kellemes, vidám felütésű nóta is megjelenne a rádió zaj alatt.
- A Trav..........ívását, ügyi...........hamarosan jelentkezik, kér...........on! - még nem tiszta ugyan a vonal, de egyértelmű, hogy a hívás fogadás alatt van. Még talán egy-két másodpercig hallani a kellemes gitárszólót, aztán hirtelen megszakad a zene. A zene után megjelenő kellemes női hang ugyan halk, és némi sistergős alapzaj is van a háttérben, még is egyelőre stabilnak tűnik a vonal.
- Üdvözlöm, Charlotte vagyok, a Travaille au Soleil MI-je. Miben lehetek szolgálatára? - a könnyed női hang a hívás alatt közben már lokalizálja is a megrendelő helyzetét, amennyiben az nem titkos, s ország szerint választja meg a nyelvet, amellyel kommunikál.
   
   
Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 19/3/2021, 10:25



Elaine & Dredd


Várakozásom közben az időt figyelem az órámon. Ez az öt perc, ami máskor soknak tűnik, most nagyon kevés. Aztán, végre létrejön a kapcsolat amire várok, csak nem olyan tisztán hallom a másik féltől a választ....
Már majdnem belekezdek a  felkeresésem okának részletezésébe, mikor zeneszót sugároz a kezelő érkezéséig? Mi ez a Sz*r? A tájékoztató után, egy kellemes női hang jelentkezik, aki a lehető legnagyobb természetességgel köszön be, majd érdeklődik miben segíthet.
-Ha nem bánja Charlotte kisasszony, akkor egyből a tárgyra térnék, a kapcsolat rövid tartalma miatt. Dredd bíró vagyok Atlantából. Szükségem lenne egy segítőre. A megbízás jellege: információ kutatás. - nagy valószínűséggel nem biztos, hogy jól fogalmaztam meg számára a kívánt szolgáltatást, de mivel sok időm nincs külön részletezni a dolog mibenlétét, így hagyatkozom az optimizmusra, hogy érti mit szeretnék. Bár ebben nem vagyok biztos, mert ha még azt is el kellene magyaráznom, hogy mi történt a várossal, akkor tényleg rövid ez az öt perc. Így inkább megvárom, hogy miként értelmezi a kérvényemet és ha szerencsém van, akkor a végére is jutunk addig, amíg a kapcsolódás fennáll.



           


Anonymous
Vendég
írta ✶ 19/3/2021, 10:51
Jason & Elain
Charlotte egy robot nyugalmával hallgatja végig a talán kissé ingerült hadarást, azonban nincs olyan szó, amely elsiklana mellette. Magában kiemeli a fontos tényezőket. A helyszínt, a megrendelőt, és hogy mit kér.
- Természetesen van munkaerő, akit ki tudnánk kölcsönözni a munkára. Minthogy azonban az a Halál-zónában van, a lehetőségek korlátozottak. Sajnos jelenleg nem áll rendelkezésünkre aktív lőfegyverhasználati engedéllyel rendelkező munkaerő, vagy harctéri tapasztalattal rendelkező exkatona. Elérhető viszont az egyik civilünk, aki jól kezeli a gépeket. Beosztottunk mellé szükség esetén felszerelést is küldünk, ennek meghatározásához kérdezném, az információ kutatás mire vonatkozna? - teszi fel a következő kérdést az MI.
   
   
Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 19/3/2021, 12:25

Elaine & Dredd


Azt hiszem, hogy mégsem fogalmaztam teljesen tisztán a "megrendelésemet". Az információ kutatás nem feltétlen jeleni, hogy fegyveres kiképzésének is kell lennie az alanynak.
-Nincs szükség fegyveres ismeretekre. Csupán információk és lehetőségek kutatására szeretnék felkérni valakit. - Most részletezzem, hogy nem katonai akcióra készülök? Rohadt rövid ez az öt perc... már csak három..
-Remek! Az információszerzés jellege, város és épület tervrajzok beszerzése. Nem katonai akció. - lehet, hogy tényleg részleteznem kellett volna az elején, de sajnos az idő nagyon gyorsan fogy.
- Megoldható?


           


Anonymous
Vendég
írta ✶ 19/3/2021, 21:34
Jason & Elain
A Halál-zóna miatt az MI alapból egy képzettebb munkavállalót választott volna ki, azonban mindegyik kiküldetésen van. Szerencsére a férfinek nincs szüksége arra, hogy az illetőnek harctéri tudása legyen, így azért a választható személyek sora több ezerre bővült.
- Nagyszerű. Mivel a civil testi épsége a zónában veszélyeztetve van, ezért felelősséget kell vállalnia annak, és a küldött eszközök épségéért. - feleli Charlotte az első információ morzsákra. Miután Jason elárulja, mi lenne a munka célja, az MI a felszereléseket kezdi kiválasztani.
- Természetesen megoldható. Négy plusz egy darabos drónflottát fogunk szállítani, melyből egyet a munkaerő, nevezetesen Elaine Desruisseaux hologram vetítésre használ, a többit célzottan a munkára készítjük fel. A hatékonyság érdekében a szállítmány részét képezi majd egy kétmagos antigravitációs láda, amely az eszközök töltésére, tárolására, Elaine szintetikus testének, és egy minirádió toronynak tárolására lesz alkalmas. A rádiótorony ernyőszerűen növeli meg a drónok hatótávját, ami azt jelenti, hogy minél magasabbra viszik, annál nagyobb térséget tudnak feltérképezni velük. A rádiótorony bizonyos beállításokkal a kommunikációnkban is segít, kérésre mást is a csomagba tudunk helyezni. Mennyi ideig szerződtetné a munkavállalót? - sorolja el az informatív dolgokat az MI.
 
 
Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 20/3/2021, 16:59

Elaine & Dredd

-Rendben. Elfogadom a feltételeket. - Ha már belevágtam ebbe, akkor végigcsinálom és előre amúgy se tudom mi fog ránk várni. Azokat az információkat meg kell szereznünk, hogy az emberek életét megmenthessük. Halvány dunsztom sincs mi történhetett ebben a városban, hogy élőholtak lepték el, de ha a babérjainkon ülünk, akkor egyre kevesebb napunk és élelmünk marad. Most sincs sok idő a feladat részletezésére, bár előre nem is tudnék konkrét válaszokat adni az ismeretlenre.
-Egy hétre. De a körülmények változtathatják hosszabb távra a napok számát. Fenntartanám a módosítás lehetőségét, ha nem ellentétes az Önök szabályaival. Ez is megoldható? - nagyjából pár nap alatt jó lenne megszerezni a kívánt információkat, de semmit nem tudok előre. Bármi történhet odakint és lehet rögtönöznöm kell majd. Jobb inkább minden eshetőségre felkészülnöm, amire csak lehet.
-Mikorra tudják leszállítani a "megrendelésemet"?- Nem mintha perceken múlna a dolog, de az idő most ellenünk dolgozik.



           


Anonymous
Vendég
írta ✶ 21/3/2021, 16:50
Jason & Elain
Charlotte elmenti a szóbeli beleegyezést a megadott feltételekre. A következő kérdésekre kapott válaszokat szintén feljegyzi magának, a kérdésre pedig készségesen válaszol.
- Igen, megoldható, de erről két nappal előre tudnunk kell. Elküldjük a munkavállalót két nap alatt az Ön koordinátáihoz minél közelebb, két négyzetkilóméteren belülre. Ön felveszi a "csomagot", amelyet a fogantyúk felett, a láda testén elhelyezett gomb megnyomásával, és teljes nevének kimondásával aktivál. "Jason Dredd". - játssza vissza az MI a férfi hangját a hívásból, amikor bemutatkozott.
- Az ötödik napon ismét megpróbáljuk Önnel felvenni a kapcsolatot. Ha sikerül, megmondhatja, kívánja-e hosszabbítani a szerződést. Ha nem sikerül a kapcsolatlétesítés, akkor a szerződés automatikusan lezárul, és a jelenlegi koordinátái lesz a kivonási pont. Amennyiben nem lesz a kivonási ponton a szerződés végén, úgy kénytelen leszünk felszámolni az egész felszerelés költségét és azt mint tartozás az Ön számlájára terhelni. A tartozás mértéke a kieső bevétel + áfa arányban növekszik. A munkavállaló bére heti 150credit, a felszerelés pedig heti 70credit tehát összesen 220 credit. Amennyiben elfogadja a feltételeket és megköti a szerződést, válaszoljon IGEN-nel. - sorolja a szerződés további részét.
 
 
Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 22/3/2021, 20:06

Elaine & Dredd

Úgy néz ki, hogy megvalósulni látszik az elképzelésem és a "rendelésem" is hamarosan úton lesz. A megbeszéltek szerint egy hétre érkezik a segítség és még az is belefér a szerződésbe, hogy bővíthető a napok száma.
-Rendben. A "csomagot" a megadott koordinátákon felveszem. Tudomásul vettem az anyagi vonzatát. Elfogadom. - Az aktiválás a nevemmel történik, így ez is megoldódott. Aztán már csak a piszkos anyagiak következnek, amit hamarosan közöl velem a hölgy.
-Igen. - határozottan ejtem ki a szót, és az órámra pillantok. Még 2 perc a kapcsolat időtartalmáig. Talán elegendő lesz még..
-Már csak annyit kérdeznék, hogy van-e esetleg valami, amit tudnom kellene az érkező M.I. -ről?- talán furcsállja a kérdésem, de elég sok mindent számításba kell vennem és nem szeretem a meglepetéseket. Remélem, hogy zökkenőmentesen megérkezik a "csomag" és gubanc nélkül. Mostanában volt részünk sok sz*rságban, így ránk férne egy kis szerencse...



           


Anonymous
Vendég
írta ✶ 22/3/2021, 20:58
Jason & Elain
Az MI mindent elmond, amit tudni érdemes. A bíró elfogadja a feltételeket, majd az IGEN válaszára a gép el is indítja a rendelés leadását a "raktár" felé.
- Köszönjük, hogy a Travaille au Soleil szolgáltatását választotta. A beosztott a szerződésben megszabott időnk belül megérkezik Önhöz. Kérjük, figyelje az eget. - mondja, majd a következő kérdésre az MI azonnal válaszol.
- Elaine nem mesterséges intelligencia. Ön egy transzferált tudattokot fog kapni. A szintetikus testre és a hologramra a kommunikáció és a rádiótorony felállítása miatt van szükség. Elaine tudni fogja ezek könnyed összeszerelését, és használatát. A részleteket hamarosan tőle is megkérdezheti. Úgy érzékelem, hogy a beszélgetésünkre rendelkezésre álló időablak lassan letelik. Amennyiben nincs több kérdése, megszakítom a vonalat.
Ha Jasonnek pedig tényleg nincs több kérdése, az MI elköszön egy újabb "Köszönjük, hogy a TauS szolgáltatásait választotta, viszont hallásra" sablonszöveggel. Ez alatt Ellyt már fel is keresték, hogy tájékoztassák az újabb kiküldetéséről, amelynek izgatottan áll elébe.

Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 23/3/2021, 02:53

Elaine & Dredd

Elég szakadozott a térerő, így van amit nem teljesen értek, de nem kérdezek vissza rá, mivel akkor már nem biztos, hogy a kiszabott időn belül sikerül mindent rögzíteni a rendelésben. Így inkább a lényegre hagyatkozva próbálom leszűkíteni a mondataimat.
-Köszönöm!- már csak várnom kell, hogy a koordinátákra megérkezzen a "csomag". Az érkező hölgyről az információkat hallgatva, lehet tényleg félreértettem valamit előzőleg, mert nem M.I. Érkezik, hanem szintetikus testbe nyalábolt egyént.
-Nincs több kérdésem! Várom a "csomagot". Köszönöm az együttműködést! - az utolsó szavak után hamarosan bomlik az összeköttetés és csak gratulálni tudok Lewis-nak, mert remek munkát végzett!
Vállon veregetem, majd indulok a sátram felé. Hamarosan a megadott koordinátához kell érnem, hogy felvegyem Ms. Elaine-t. Addig előkészítem a felszerelésemet, és pihenni sem ártana...



           


Anonymous
Vendég
írta ✶ 23/3/2021, 22:33
Jason & Elain
Miután a rendelés lezárul, Charlotte megszakítja a vonalat, bár ha nem tette volna, egyébként is megszakadt volna a rádiózajtól, és az elmozduló műhold hiányától.
Elainet gyorstalpaló traingre küldik. Nem lesz nehéz dolga. Egy-két óra alatt meg is tanulja, hogyan kell felállítania a rádiótornyot, drónokat kezelt már ezelőtt. Az adatmentő, és modellező programra is kap egy kis segítséget, aztán "álomba merül" egy tudattokban, amit egy deaktivált, szintetikus testbe tesznek. A testet elhelyezik egy fényes fekete négyrekeszes ládában. Annak felsőrésze Elaine testéé, és az alsó részen van a két pót-akkumulátor az antigravitációs motorhoz, a drónok, és a negyedik, hosszanti rekeszben van a rádiótorony. Mivel Jason nem kért mást, ezért nem is küldenek mást.
Másfél nap múlva Jason az alkonyba hajló égen megláthat egy igen fényes "csillagot", amely mozog az égen. Hamarosan kiderülhet számára, hogy a hullócsillag nem is csillag, hanem a csomag, amelyet rendelt. A légkört áttörő burok, amint hasznát veszti, leválik a ládáról. Az automatikusan kinyitja fehér ernyőjét, hogy a láda biztonságban érkezzen a felszínre. Sajnos pontosan oda, ahol a férfi volt, nem tudták érkeztetni a csomagot, ezért is adtak meg érkezési pontnak 2 négyzetkilómétert. Ha kell is egy jókora séta érte, de végre valahára megérkezett. A csomag mozdulatlanul pihen a földtől 40 cm-re lebegve, motorjának halk búgása ritmusosan ontja magából a civilizáció érzetét. Az ernyő az egyik fára akadva, ernyedten lóg. Mozgásnak jele nincs. Közelebb lépve a férfi láthatja, hogy a láda felsőrészének jó nagy szelete egy kijelző, rajta a TauS logója áll, alatta pedig kék minimalista betűkkel az alábbi van írva: "Köszönjük, hogy a Travaille au Soleilt választotta! Az aktiváláshoz hangazonosítás szükséges."

-

Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 23/3/2021, 23:42

Elaine & Dredd

A megrendelés sikeresen lezajlott, bár rezgett a léc, hogy öt perc alatt bármire is jutok a rövidre szabott kapcsolat miatt. Lewis remek munkát végzett és nem kis teljesítményt hozott össze a semmiből. Remek fickó! A vállveregetés után hagytam is tovább dolgozni, mert nekem is van még mit előkészítenem az érkezésig. A felszerelésem ellenőrzése után pihenéssel és a gondolatok rendezésével telt. Frost-al is csak futólag találkoztam, így csak pár szót tudtunk váltani. Ahogy felvirradt a megbeszélt nap, már vártam az égen a jelet, hogy a TauS csomagja a kijelölt helyen felbukkanjon. A koordináta elég nagy területet fedett el, így gyalog nehézkes lenne odajutnom. Az érkező hölgyet és a felszerelését inkább nem kézben cipelném... A Jeep platóján bőven van hely és a gyors mozgásom sem hátrány, ha valami nem várt tényező beütne. Inkább ne, de az elmúlt hetek nem arról szóltak, hogy bármi is normális maradna....
A cuccaimat bedobtam hátra a platóra és beültem a Jeep-be. Amint közeledek a helyre, a fejem felett fényes pont jelenik meg, ami perceken belül le is érkezik a talajra. Ahogy odaérek a láda mellé, leállítom a motort és közelebb megyek hozzá.
A láda külsőre semmit nem árult el a tartalmáról, és sérülést se látok a felszínén. Már csak az aktiválót kell kimondanom és csak egy lépés választ el Ms. Elaine megismerésétől. Kíváncsi vagyok, hogy mit kapok a pénzemért... Drónokat, kütyüket, és a hölgy segítőt. Körbejárva a ládát még megfordul a fejemben, hogy mit rejthet, de ha már itt van, akkor csapjunk bele a lecsóba!
-Jason Dredd!- határozottan mondom ki az aktiváló hangazonosítást. Aztán várom mi következik.


           


Anonymous
Vendég
írta ✶ 25/3/2021, 10:49
Jason & Elain
A láda nyugodtan, hidegen hümmög a helyén. Amikor a férfi megérkezik, láthatja az üdvözlő képernyőn, hogyan tudja aktiválni a ládát. Amint kimondja nevét, a képernyő végig követve a betűket leírja azt, hangjának vonalmintáját össze illeszti az előre felvett vonalmintával, és az tökéletesen egyezik, és néhány kék villanással jelzi is: "Azonosítás sikeres". A láda szisszen egyet, oldalából egy lassú motorikus hanggal kísérve egy kis fiók nyílik ki, benne tenyérnyi drón. Amint teljesen kinyílt, a drón aktiválódik, felszáll, majd vetíteni kezdi Ella hologramját...

Az én hologramom. Tekintetemmel gyorsan felmérem a helyzetet, amikor végre megtehetem, aztán a férfit látva egy lépést közelítek felé. Kezet fogni nem fogunk tudni, úgyhogy mély biccentéssel, és a következő szavakkal köszönök.
- Üdvözlöm! Jason Dredd, ugye? Elaine Desruisseaux vagyok. Hívjon csak Ellynek! - mosolygom rá, aztán a kocsira, és a ládára nézek. Majd vissza rá.
- Úgy sejtem, nem ezen a helyen van szüksége az eszközre. A ládát a fogantyún lévő gombokkal tudja magasabbra emeltetni az antigravitációs térrel, ha a platóra szeretné emelni. - mutatom is meg neki a gombokat, majd rá tekintek.
- Van bármilyen kérdése a ládával, tartalmával kapcsolatban? - kérdezek újat.

Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 26/3/2021, 00:35

Elaine & Dredd

A láda megérkezett, amit pár perc után aktiváltam a kapott kóddal. Azt nem mondanám, hogy nem fordult meg a fejemben a döntésem kihatása a táborlakókra, de tennem kellett valamit, hogy segíthessek rajtuk. Az ártatlanok védelmét mindig szem előtt tartottam és most sem fogom másként tenni.
A nevem kimondása után a láda megnyílik és a belsejéből kirepül egy drón. A kivetített képet hamarosan látom, és a felém intézett kérdéseket is meghallom.
-Igen, hölgyem. - bólintok felé egy biccentéssel. - Örvendek! Rendben.... Elly. - meg kell hagyni, hogy elsőre nem a ládát figyeltem, hanem a hölgyet. Mármint a kivetitett hologrammot.
-Rendben. - a láda oldalán lévő fogantyúkat kinyitva felemelkedett a talajtól és könnyedén átrakhattam a kocsi platójára. Mikor ez megtörtént, még egy percre megnéztem a méretes dobozt, majd a hologram felé fordulok.
-Egyelőre csak annyit kérdeznék, hogy mennyire "ütésálló"? Nehéz terepre indulunk és nem szeretném, ha sérülne a láda, vagy tartalma. - Ez remek, Dredd! Most aztán egy olyan kérdést tettél fel, ami bizonyítja, hogy halvány dunsztod sincs mi lehet a tartalma! Mi a fene van velem?! Koncentrálj a feladatodra! A hölgy tudja majd, hogy mi a megfelelő opció.
-Indulhatunk? - nézek felé, majd felhajtom a plató hátulját és a vezetőfülke felé indulok. Ha beültem a székbe, akkor beindítom a motort és a gázpedálra lépek. Nem vagyok hozzászokva a hologramokhoz, de eddig nem is volt rá szükségem. Nekem is kell tapasztalni és tanulni ezen a téren. Az én elveim szerint fekete és fehér létezik a Törvény szerint. De most úgy néz ki, hogy szürke is van a két véglet között, ami eddig nem szerepelt a látókörömben.
-Minden rendben,  Ms. Elly?- nagyon keveseknek engedem meg, hogy a keresztnevemen szólítsanak. A családomon kívül eddig jóformán senkinek....
Ha bármi kényelmetlensége lenne a hölgynek, akkor igyekszem megoldást talákni rá és a lehető legjobb körülményeket teremteni az utazásunk során. A hologramnak nincsen anyagi teste, de a ládában viszont ott van a szintetikus test és nem szeretném, ha kárt okoznék benne. Amúgy is rendesen megkérik az árát és csak egy hetünk van arra, hogy végrehajtsuk a kitűzött célt. Pár kilóméter után egy magaslaton megállok és kiszállok a kocsiból körbenézni. A  romok  messzire látszódnak, de közelebb nem megyek. Nyomasztó a csend és a távoli füst látványa. Egykor egy hatalmas metropolis volt, de mára csak egy lerombolt, lepusztult romhalmaz. Némán állok még egy percig a látványba belefelejtkezve, de aztán a hologram felé fordulok.
-Volt már hasonló megbízatása? - gyorsan hozzáteszem, mielőtt még félreértené kérdésem. - Mármint... járt már ezen a környéken? Még a pusztulás előtt? ... Ha nem titkosított ez az információja... - nem is tudom ,miért kérdezem ezt. Talán csak válaszokat akarnék kapni, hogy a francba jutott el ez a város erre a sorsra?! Van még több régió, ahol ilyen a helyzet?
Megint csak kérdések, és válaszok sehol. Miért érzem úgy, hogy nem fogok örülni a válaszoknak, ha megtudom?!
-Rég dolgozik a "TauS"- nál?- leülök a domb tetején és révedek a messzeségbe. Valami miatt úgy érzem, hogy időt kell hagynom mindenre. Hiába hajt előre az akaratom, hogy kiderítsem mi a fene történt a várossal pár hét alatt.
-A korábbi kérdésére válaszolva... Oda kell eljutnunk a romokon túlra. Ott lesz szükség az eszközre. - mutatok egy kissé távolabbi helyre a város határa után. Azt tudom, hova kell eljutnunk, csak még azt nem, hogy hogyan....
De, meg kell valahogy szereznünk azokat az információkat.


           


Anonymous
Vendég
írta ✶ 26/3/2021, 23:14
Jason & Elain
Szűkszavú, komoly, udvarias. Egyelőre így tudnám lefesteni a férfi jellemét, ami ebből a pár percből derül ki. Mosolyogva biccentek köszöntésére. Felteszem az első alapkérdéseket, és meglepő módon őt nem a tartalom, sokkal inkább maga a láda érdekli.
- Oh! Nos, titánium ötvözet. Azért van antigravitációs motorral felszerelve, mert egyébként rendkívül nehéz emiatt. Ez persze azt is jelenti, hogy egy golyó sem tudna keresztül menni rajta, szükség szerint az űrben uralkodó körülményeket is kibírja. - tájékoztatom a férfit, miközben nézem, miként teszi fel a ládát a platóra.
- Igen. - bólintok kérdésére, majd amikor beszáll a terepjáróba, a drón mellette a kinyitott ajtón repül be, én pedig már meg is jelenek mellette az ülésen ülve.
- A drón szükség esetén karra erősíthető, így energiatakarékosabb, és tovább enged megjelenítve lenni. Megengedi? - kérdezem kormányon lévő kezére mutatva. Ha megengedi, hogy a drónom rá irányítsam, akkor az mint egy pihe kis kolibri a csuklójára száll, és a properrelek alakulnak át szárrá, amely úgy fogja körbe, mint egy karóra.
A kérdésére, hogy minden rendben van-e, bólogatok.
- Igen uram, minden rendben. - kérdezem, az ablakon át nézelődve. Nem jártam még ide "lent". Amikor megállunk, és elindulunk gyalog, természetesen követem őt. Ha nem zavarja a drón on-arm-módban, akkor az továbbra is a csuklóján csücsülve vetít ki engem, és én pedig mellette sétálok, követem merre megy és néz. Az egész táj lehangoló, ha őszinte akarok lenni.
Amikor rákérdez, hogy volt-e hasonló megbízásom, rá pillantok. Már rákérdeznék, hogy a felderítésre gondol-e, de aztán kibővíti a kérdést.
- Oh, nem sok dolog van nálunk titoktartás alatt. Még nem jártam errefelé, így sajnos helyismeretem nincs. Bár ha jól tudom, azért is küldtek, hogy ez ellen tegyek, igaz? A pusztulás utáni helyeket kéne feltérképezni? - kérdezem, aztán magam is leülök, amikor a férfi is, én törökülésben.
- Pár éve. Sok dolgot tanultam náluk, és sok helyen jártam már, sok emberrel dolgoztam együtt. Ez az első, hogy ilyen távoli kiküldetést kapok. - válaszolom meg kérdését, majd az enyémre is választ kapok. Kiderül, hogy nem maga a romok a lényeges dolgok, hanem ami mögöttük van.
- Át fogunk hajtani a "városon", vagy megkerüljük? - kérdezem a férfire nézve, bár amennyire el van a gondolataiban, az sem biztos, hogy hall engem. Siettetni nem siettetem sem őt, sem a választ. Izgalmasnak ígérkezik egyébként ez az egy hét.

Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 27/3/2021, 04:00

Elaine & Dredd

A vártnál zökkenőmentesebben érkezett meg a "csomag", ami a kocsi platójára már fel is került. Jó ez az antigravitációs cucc!
-Remek ötvözet. Ritkán találkozni ilyesmivel. - elismerően nézek a ládára, de ideje lenne indulni, így beszállok az autóba. A drón követ, ezért a hologram kivetítődik a mellettem lévő ülésre. Elly így már ott ül mellettem. A város felé vezető úton álló elhagyatott járművek sokasága mellett haladtunk el, ami elég nyomasztó látványt nyújtott. Sok borzalmat láttam már, de ez a kísérteties állapot, ami most körülveszi ezt a városrészt, nagyon lehangoló. Látva a magukra hagyott oszladozó tetemeket, sok jót nem nézek ki a küldetésünk sikerére. De, bármi is lesz, nem adhatom fel a célomat. A vezetésre koncentrálok, mert sok akadályt kell kerülgetni, és még csak a bevezetőúton vagyunk...
-Igen. Tessék. - Tartom a kezem a közeledő kütyü felé. Amint a drón a bal csuklómra ereszkedik, máris körbefonódik rajtam. Meglepően könnyűnek és súlytalannak érzem, mintha nem is drón lenne...
Arra a kérdésemre, hogy jól van-e, -máris érkezik a válasz-, aminek örülök. Nem vagyok egy beszédes alkat és most sem tudom, hogy a hallgatásomat mire értelmezi a nő, de remélem, hogy nem illetlenségnek veszi. Az évek alatt eleve hozzászoktam a magányossághoz és nem is kerestem senki társaságát. Most viszont olyan helyzetbe kerültünk a túlélőkkel, hogy az ismeretlenbe is bele kell vágnunk, amit előre senki nem tud, s mi fog következni. Fél órai kocsikázás után végre egy magaslatot találok, ahol leparkolok és a közelbe sincs senki. A gondolataimba merülve nézek végig a pusztuláson. Egykor mennyivel más volt itt minden...
-Kár, hogy nem láthatta a várost a pompájában. Amúgy semmi különös nem volt benne... csak.... nem volt ennyire kihalt. - most úgy érzem, mintha szentimentális lennék az emlékeimmel, bár tény és való, hogy a bűnözés és a korrupció olyan méreteket öltött, hogy nem biztos, hogy jó lenne ha visszajönne minden. S mégis.. volt benne valami, ami a várost, várossá tette. Most meg semmi... Nagy üresség és halál....
Ültemben figyelem Elly szavait, és hamarosan mellém telepszik. A hologram drónját a csuklómon még meg kell szokjam, bár nem akadályoz semmilyen mozgásban, inkább fura, hogy mindig a közelemben van valaki.
-Bizonyára sok tapasztalatot szerzett már, és sok embert megismert, akikkel együtt dolgozott. Érdekes munkája van, Ms Elly. - sokszor nem sodor össze engem a sors hozzá hasonlóval, így kihasználom az alkalmat, hogy jobban megismerjem. Mondhatjuk úgy is, hogy egy hétig legalábbis társak leszünk a feladat elvégzéséig. Még nem tudom, hogy fog végződni ez az akció, de a végsőkig fogok küzdeni a sikerért.
-Kerülőúton megyünk. Életveszély lenne az ismeretlenen átvágnunk, amiről azt se tudjuk, hogy mi történt pontosan. Nem kockáztatok. Előbb a kertvárosi rész külterületén nézünk szét, ahol nagyobb területet láthatunk be. A Levéltár abban a zónában volt, de most majdnem minden elpusztult, és idő kell míg megtaláljuk a romjait. Nem teszem ki Magát sem veszélynek, ahogy magamat se. Értelmetlenül. - ez elég tömör válasz volt részemről, és nem is kell talán magyarázni. Soha nem tartott vissza a veszély és a kockázat, de azzal is tisztában vagyok, hogy a létszámfölényben lévő sétáló hullák komoly fejtörést okozhatnak nekünk, ha bemerészkedünk a közepébe. A szuicid hajlam nem az én stílusom.
-Csak nappal mozoghatunk. Mivel ismeretlen itt minden, így körültekintőnek kell maradnunk. A kívánt információkat csak úgy tudjuk majd megszerezni, hogy előbb eljutunk a helyre és aztán jöhet a következő fázis. Hozzá kell tennem, hogy nem veszélytelen a feladat. Valamit meg kell ígérnie nekem, mielőtt elindulunk... Megteszi?- még egy kicsit a látványba merülök, de perceken belül indulnunk kell. Még reggel van, de nagyon hamar szállnak az órák és ha sötétedne, akkora már távolabb kell érnünk a romoktól. Nem tudom, hogy Elly megteszi-e majd amit most kérek tőle, de előre kell tisztáznunk pár dolgot, mielőtt belevágunk a veszélyes útba.


           


Anonymous
Vendég
írta ✶ 4/4/2021, 23:29
Jason & Elain
Az ötvözet dicséretére elmosolyodom.
- A cég nem bízza a véletlenre a biztonságunkat. Még is mit mondana a TauS, ha nem érne célba a megrendelés? Nagyon oda figyelnek arra, hogy ne rontsanak el semmit. Az Ön esetében főleg, amikor a kommunikációra ritkán adódik alkalom. - mondom, és fel is pillantok az égre, mintha innen láthatnám a műhold alkotta sérült hálót.
Oda ugyan nem látok fel, de az út mellett és rajta fekvő halottakat és pusztulást nem kerülheti el a figyelmem. Szinte előre hajolva, szomorúan nézem a környéket. Borzalmas a látvány. Még sosem láttam ilyet. Közben a drón kényelmesen elhelyezkedik a férfi csuklóján, mint valami óra. Épp csak az idő helyett engem mutat. Miután leparkoltunk, kérdések és válaszok követik egymást.
- Az élettel teli nyüzsgés sok helyet képes vonzóvá tenni. Senki sem bírja sokáig a magányt. - amikor helyet foglalok, a férfi szavaira haloványan elmosolyodom, és rá tekintek. Aprót biccentek köszönetképp, noha a fényes háttér miatt képem halovány, azért remélem jól lát.
- Köszönöm. Sok féle és fajta emberrel találkoztam már. Sok munkát végeztem, de bizton állíthatom, hogy a munka érdekessége a megrendelőktől függ, s nem a cégtől. - mondom, aztán szélesedik a mosolyom.
- Úgy érzem, ezt a munkát sokáig emlegetni fogom. - mondom, és végül rákérdezek, mi a terv, satöbbi. Bólogatva hallgatom a férfit, magam elé merengve rajta. Kicsit elmosolyodom, mikor az én biztonságomról beszél.
- Engem ne féltsen. Ha a drónnak baja esik, itt a test. Ha az is megsérülne, vagy megsemmisülne, akkor le van mentve a tudatom a cég központjában. De azt teljesen megértem, hogy a saját életét nem akarja kockára tenni. Ha szeretné, nem csak térképésznek, de felderítőnek is jók lehetnek a drónok, vagy akár én. - mondom. Aztán újra hallgatom a szavakat a körültekintésről, majd arról, hogy meg kell ígérnem valamit. Homlok ráncolva figyelem a férfit.
- Nem tudom a választ, hiszen még azt sem mondta, mit kéne tennem. - egyelőre nem adom szavam olyasmire, amiről nem tudom micsoda.

Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 5/4/2021, 15:59

Elaine & Dredd

-Teljesen jogos! - mosolyodom el a szavaira, pedig ritkán vagyok derült és még ritkábban látszik is ez az arcomon. A város mostani látványa már nem hoz mosolyt az arcomra. Amerre megyünk, mindenfelé tetemek és elhagyott járművek vannak. Szlalomozni is kell, hogy kerülgessem a kupacokat. Szívszorító látvány..
Vezetés közben csendben hallgatom Elly szavait. Néha bólintok a hasonló meglátására és csak akkor szólalok meg, mikor azt hallom, hogy ezt a megbízást sokáig fogja emlegetni.
-Így gondolja? Remélem, hogy tényleg sokáig fogjuk mindketten emlegetni. - bizakodás hangozhat a hangomból, de realista vagyok. Nyugtával dicsérni a napot.
A beszélgetésünk alatt felmerül bennem valami, amit eddig nem is vettem számba. Eddig egyedül voltam és csakis magamra kellett figyelnem a bevetések során...de, most itt van velem Elly, akinek a tokja és burka is a felelősségem alá tartozik, na meg a drónok...
-Érthető és helyénvaló a kijelentése. Megértem... Nos, arról lenne szó, ha azt mondom, hogy "mentse magát", akkor nem próbál a segítségemre sietni, hanem kijuttatja az információkat a Táborlakókhoz, ha bajba keverednék. - Tudom, hogy ez elég korai kijelentés, amikor még semmi sem biztos, de tudnom kell, hogy nem avatkozik közbe a harcba, ha vesztésre állnék a túlerővel szemben. Sok embert és barátot vesztettem már el és bár Elly jelenleg hologram kivetülés, de a platón ott a burka, ami egy erős ötvözetben pihen, de nem akarom veszélybe sodorni. Talán megérti a kérésemet, és azt, hogy most megígértetem vele, hogy megteszi gondolkodás nélkül. Fontos az információ amit most készülünk megszerezni, de előre semmit sem tudok biztosan. Kell, hogy előre rendelkezzek a táborlakók túlélésére, ha velem valami történne...
-Megígéri, hogy megteszi amit kértem?




           


Anonymous
Vendég
írta ✶ 19/4/2021, 19:41
Jason & Elain
A TauSról nem sokáig beszélgetünk, mert a férfi nem a cserfesek családjába tartozik, de nem is kell, hogy az legyen. Az apró mosoly és bólogatás nekem bőven elég. A várossal kapcsolatosan ugyan olyan véleményen vagyunk, ahogy a "küldetéssel" kapcsolatban is.
- Remélem azért mindketten pozitívan fogunk róla beszámolni mindenkinek. - mondom, bár ez eléggé relatív, hiszen már most nyomasztó az egész a sok halottak, és kietlen várossal. Elég nehéz vidáman előadni egy olyan történetet, amely egy sírhalomra épül.
A végén, mikor már leültünk, az ígéretemet kéri valamire. Eleinte nem válaszolok, hiszen nem tudom, miről van szó, de aztán kifejti nekem. Hagyjam hátra, ha bajba kerülünk, és juttassam el az információkat a táborlakóknak. Az arcomról leolvashatja, hogy nem tetszik ez a dolog.
- Tudja ugye, hogy nem halhatok meg? Hogy van lementve a küldetés előttről tudatom a cégnél... Még is arra kér, hogy meneküljek. Miért? Az információk nélkülem is biztonságosan eljuttathatóak a táborba, legyen az bárhol. - először kérdezek, úgy érzem, nem kellene egyből igent mondanom egy ilyesmire. Úgy érzem, meg kell tennem azt, ami tőlem telik.

Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 20/4/2021, 12:33

Elaine & Dredd

Az úton elhagyatott járművek és holtak maradványai nyomasztóak, még úgy is, hogy sok halált láttam. Óvatosan kell kerülgetnem az akadályokat, mert nem tudni, hogy mi bújik meg a törmelékek alatt.
-Hasonlóképp remélem..- szeretnék hinni benne, hogy nincs eleve kudarcra ítélve ez a kezdeményezés. Sokak élete múlik rajta és akármilyen furcsa kéréssel fordulok Elly-hez, tudom, hogy helyesen teszem.
-Tudom, de mégis erre kérném. - az arckifejezését nézve nem tetszik neki a kérésem. - Nyugodtabb lennék, ha megígérné...- Nem tudnám megmagyarázni pontosan miért tartom fontosnak, csak... Barbarára emlékeztet és ... fogalmam sincs, hogyan .... hogyan jutott most eszembe ez az egész.
-Lassan indulnunk kellene. - töröm meg a csendet, mert nem tudok mit mondani a szavaira. Évekig egyedül voltam és nehezen szokom meg a társaságot.
-Hosszú még az út a célig. - ha nem kérdez valamit Elly, akkor visszamegyek az autóhoz. Most először vagyok zavarban egy olyan helyzettől, ami amúgy nem indokolná. Barbara emléke felelevenedik előttem és az arca... látom magam előtt ahogy a ragyogás kihuny a szemeiből és örökre lecsukódik szemhéja.
Nem akarom újra átélni azt a pillanatot. Elly nem Barbara, de ugyanolyan ártatlan élet, ahogy a családom volt, és ha bármit meg tudok tenni, hogy ne sodorjam veszélybe, akkor megteszem. Bárhogy is dönt a lány, nem fogom hagyni, hogy miattam kerüljön bajba... Vagy, bármilyen veszélybe.
-Van valami észrevétele, amire még nem gondoltunk az útvonal választásánál?- ezt inkább elterelésnek szánom a jelenlegi témáról, mert ezzel leplezem zavaromat. Kell valami ami eltereli a gondolataimat, s talán az a jó, hogy most az előttünk álló feladatra koncentrálok, nem pedig a múlton jár az eszem.
- Mit gondol? Leérünk sötétedés előtt a városon túlra?




           


Anonymous
Vendég
írta ✶ 20/4/2021, 20:44
Jason & Elain
Szeretnénk hinni, hogy minden rendben lesz a munka alatt, és hogy semmi olyan nem történik, amely miatt erősebb traumákkal kéne pszichológushoz járnunk pár évig. Persze, ez a látvány már egyébként is súrolja ezt a szintet, esküszöm, ha aludnék, éjjel tuti rémálmaim lennének tőle. Az se túl biztató, amire a férfi kér. Nem tudom, mi jár a fejében, amikor meg akarja fogadtatni velem, hogy hagyjam hátra. Pedig mondom neki, hogy az információ biztonságban lehetne, meg én is, és még is. Kicsit mintha öngyilkos akcióba keveredett volna, vagy nem is tudom. Az arcomról nem tűnik el a kelletlen fintor, nem rejtegetem, hogy nem tetszik az ötlet. Még is csak ő a megrendelő.
- Rendben, ígérem, hogy ha veszni látszik a helyzet, akkor megpattanok. - sóhajtok halkan, a kezeimre pillantva az ölemben. Persze, hogy erre szükség lesz-e, nem tudom, remélem nem. Aztán kis hallgatás után szól, hogy indulni kell, én pedig bólintok, és követem a kocsiba. Oda bent a férfi kérdez, amin elgondolkodom.
- Hát, ez attól függ. Nem tudom, eddig mire készült. - mondom, aztán a második kérdésre magam elé emelem hajlítva bal kezem, amin egy óra látszódik. Mintha abból elém vetülne felfelé egy térkép, amolyan kivetített kép a kivetített képben. Ez Atlanta és a környező városok térképe.
- Atlanta ugyan nem nagy, viszont össze van nőve a környező kisvárosokkal. Ha nem számít, hogy azokon is át hajtunk, akkor akár 2 órán belül a város másik oldalán lehetünk. Persze, ez függ a terepviszonyoktól, és a terepjárótól is. Ha azokat is kerülni akarjuk, akkor nagyon nagy kerülőt kell tennünk, ami azt jelenti, hogy..... - forgatom a térképet a kezemmel, jobban mutatva saját pozíciónkat, és a térképet.
- Akkor visszafelé kell mennünk, aztán elmenni itt Stockbridge és Morrow között. Aztán elmenni Jonesboro szélén, meg kell kerülni Wexwoodot és Riverdalet, folytatni az utat tovább Cliffdalet megkerülve, aztán alulról Douglasville - ez idáig két óra -, majd plusz egy óra, Acworth fölé. A kisebb falvakat nem kalkuláltam, csak a nagyvárosokat, ami azt jelenti, hogy kisebb településeken lehet így is át kell hajtanunk. Tehát keresztbe, két óra, kis kerülővel cirka kétszer annyi, ha pedig csak a vadont járjuk, akkor... kb 6 óra. Estére átérhetünk a túl oldalra, de ez persze attól is függ, mennyire megyünk messze Atlantától északon. - tekintek a férfire, miután befejeztem a lehetséges útvonalak tervezését az óra térképén.

Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 21/4/2021, 18:40

Elaine & Dredd

Szokatlan kérésemet előadva Ellynek, látszott, hogy nem igazán lelkesedik érte. Vagyis, én is jobban szeretném, ha nem kerülne sor rá, de jobb az elején letisztázni és biztosítékot kapni, hogy menteni fogja magát és nem kockáztat.
-Köszönöm. - kicsit szűkszavú válasz tőlem, de örülök, hogy beleegyezett. S ha nem is ért vele egyet, azért megteszi, ha erre kerülne sor. Talán nem lesz rá szükség, de megnyugtatna, ha tudom, hogy nem kockáztat.
Aztán az útvonalra terelem át a szót, amire gyorsan érkezik a válasz. Miszerint a tervezett haladási irányunk megegyezik mindkettőnk részéről.
-Magam is hasonlóképp számoltam az időben, így ha minden a terv szerint fog alakulni, akkor holnapra odaérhetünk. Köszönöm a megerősítést. - örülök, hogy Elly velem van. Ha nem is fizikai testtel ül itt mellettem, akkor is jó érzéssel tölt el, hogy szólhatok valakihez. Eddig nem is tünt fel, hogy hiányzik néha a társaság, mert mindig egymagam voltam. Ha Barbara még élne, akkor biztosan kinevetne, hogy csak most jöttem erre rá...
Vezetés közben az elöttünk heverő törmelékeket kerülgetem és a gondolataimba merülök. Eddig sem voltam nagyon beszédes, de jól esne, ha Elly hangját hallhatnám és nem kukán ülnénk a kocsiban. Tudom, hogy van mit javítanom a társasági életemen, csak éppen egyik napról a másikra nehéz megváltozni. Legalábbis számomra az.
-Inkább a kerülőutat választanám, de ez azt jelentené, hogy két nap plusz lenne a visszatérésig odakint és élelmet is találnunk kell és valami védettebb táborhelyet. - hangosan gondolkodom, bár Ellynek a szilárd táplálék nem fontos, de ha idekint maradunk még két napig, akkor az ételre is találnunk kell megoldást.
-Megkérhetem, hogy keressen lehetséges táborhelynek való helyszínt? - közben a roncsok egyre sűrűbben foglalják el az utat és lassabban tudok haladni. Még csak dél felé jár az idő, de ha így araszolunk, akkor sötétedésig kell keresnünk magunknak egy jól védhető helyet éjszakára.
-Lehet, hogy itt ragadunk reggelig... - egyre élesebben kell kormányoznom a kocsit, hogy ne ütközzünk bele semmibe. Most értünk a kertváros határába, de ha tovább lassulunk, akkor rögtönöznünk kell.
-Esetleg van olyan funkciója, hogy mozgásérzékelés? -Vetem fel, hátha. - De, ha nincs az sem gond.... válasszon egy házat és ott fogunk éjszakázni. - mutatok az utca oldalán sorakozó házakra.



           


Ajánlott tartalom
írta ✶
Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.