Lépj be!
Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

Altered Legends FRPG
Idő számításunk
IC dátum
Altered Legends FRPG
Világunk története
Régmúlt események
Üdvözlünk kalandor,
eme sötétséggel átitatott, ármánnyal átszőtt, kalandos világ mezején!

Az ember átlépte a határait, a saját korlátait, melyet a tudomány és a technika rohamos fejlődése, valamint a digitális tudattok tett lehetővé a számunkra. Olyan távoli csillagokat, bolygókat, ismeretlen helyeit kutatjuk az univerzumnak, amit régen csupán a regényekben olvashattak és vad fantáziának gondoltak. A világ valóban határtalanul tág lett és elveszni benne egy pillanat műve. Nem a drágakő a kincs, hanem a halhatatlanság. Már a születésünkkel megadathat, vagy süllyedhetünk a pokol legmélyebb bugyraiba, melyet csupán a későbbi tetteink, cselekedeteink formálhatnak. Vajon a sorsunk előre meg van írva? Vagy mi saját magunk alakíthatjuk azt? Megannyi kérdés és rejtély vesz körbe minket, de nem mindenkinek lesz lehetősége rá választ találni, vagy feltárni. A többség túlél és semmi másra nem futja az idejéből, mert az élet sokkal nehezebb, mint volt.

Isten hozott a dzsungelben!

Tovább a leírásokhoz
Altered Legends FRPG
Aktív kalandok
Friss hozzászólások
Luther
7/2/2023, 12:31
Sydney Cooper
Jason Dredd
13/1/2023, 02:46
Zedric Frost
3/12/2022, 14:12
Daniel Lewis
3/12/2022, 14:10
Daniel Lewis
1/12/2022, 19:22
Altered Legends FRPG
Online Legendák
Belépett tagjaink
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (23 fő) 20/9/2021, 07:15-kor volt itt.
Altered Legends FRPG

Go down
Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 27/2/2021, 15:45
***
Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 27/2/2021, 16:56

Frost & Dredd


Az elmúlt pár óra, amióta ébren vagyok, azzal telt, hogy egy nőszemély rikácsolását hallgattam. Ha nem lenne belém döfve az infúzió, akkor már átmentem volna leütni, hogy végre csend legyen. A fájdalmam már enyhül, de a fejfájásom kiújult, hála annak a némbernek, aki nem tudja befogni a száját egy percre se. Miféle őrült kiabál órákon át? Próbálok nyugodt maradni, de a hangja olyannyira idegesít, hogy feláll a szőr a hátamon. De, még akkor is hallom, mikor a párnát a fejemre rakom, hangtompítás gyanánt. 
-Kuss legyen odaát!- most már nem bírom tovább ezt az irdatlan ordibálást, és ha ezek után se hagyja abba, akkor kikelek az ágyból, -ha mankóval is kell mennem-, akkor is átbotorkálok lecsapni a csend érdekében. Azt se tudom hol találom meg, de a hang után biztosan menne. Aztán végre csend... valaki leütötte? Imába foglalom annak a nevét! El se hiszem, hogy ennyire örülök a csendnek!




   


Zedric Frost
Zedric Frost¤ : Frost és Dredd  13d8f07f77152ca800fbeddc0bd32613Története : When they comesJátékvezető : Zordon vidékekFaj : EmberCsoport : BíróKor : 38Foglalkozás : Bíró¤ : Frost és Dredd  Tumblr_n167mncG5s1ro95bto1_500

Frost és Dredd  Tenor
Posztok : 85Reagok : 76Tartózkodási hely : USA, GeorgiaPlay by : Norman Reedus¤ : Frost és Dredd  Tumblr_obyysurU0B1saykiio1_500
írta ✶ 27/2/2021, 19:14
to Jason Dredd
Van egy olyan érzésem, hogy már mindegyikőnkben megfogant a gondolat -de csak fejben, mert tetlegességig még nem jutott el a történet-, hogy kivágjuk a táborból a Makrancos hölgyet. Csodálom hogy Dale még bírja. Grey-el volt egy hosszú elbeszélgetésünk erről, csak úgy egymás között, így amikor Dredd sátra felé bandukolok, még ezek közt kavarognak a saját meglátásaim. Aztán a hangos szitokszóra érkezik a jól ismert hang, úgy látszik neki is tele van vele a bakancsa. Teljesen jogos, ha én beteg lennék, lehet hogy keresztül lőném azt, aki ennyit kerepel és nem hagy pihenni. Amúgy meg túl közel van hozzá, nem tudja nem meghallani. A kezemben egy tálca, Carol sütött neki szalonnát, tükörtojást, amolyan emberes adaggal, mellé pedig limonádé társul. Jobb híján. Nem tudom ebből mennyit fog tudni megenni, mert sok vért vesztett, de hát Dredd-ről van szó. Ő egy élő legenda. Ezért van Grey is ennyire kussban, amikor róla beszélünk. Nyilván semelyikünk sem fog szembe menni vele, de baromira jó lenne ha eltenné félre a törvénnyel kapcsolatos indulatait, és majd akkor térnénk vissza rá, amikor már itt lesz az ideje. Mert akkor aztán letartóztathat mindenkit, de addig túl kell élnünk.
- Szevasz, Dredd.
Köszönök neki belépve a sátorba, aztán egyenesen mellé igyekszem. A kezemben a tálcával letelepszem a kis kempingszékre az ágya mellett, ami nyikorogva adja meg magát a súlyom alatt.
- Hogy érzed magad?
Remélem sokkal jobban, mert eddig csak feküdt hullát imitálva, bár tudtuk hogy nem az. Többször benéztünk rá, volt hogy magánál volt, volt hogy nem. De most már egész jó színben van. Talán érdemi beszélgetést is kezdeményezhetek vele. Megvárom a válaszát, meg a helyezkedését, mert biztosan éhes már. Ha ez megtörtént, akkor átnyújtom neki a tálcát.

We are The Danger | Öltözék |

Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 27/2/2021, 20:00

Frost & Dredd


Miután elhalkul körülöttem a zaj, a szemem is lecsukódik végre. Álmodni nem hiszem, hogy fogok, bár még azt se tudom, hogy sikerül-e valamennyit pihennem. Reggel óta jó ha fél órát sikerült nyugodtan töltenem a beszűrődő hangok miatt, de talán most végre elhalkult az a némber. Fogalmam sincs ki lehet, de ha összetalálkozom vele, lesz pár keresetlen szavam hozzá.
-Szevasz, Frost! - nyílik a szemem a belépő mozgására, de az sem kerüli el a figyelmem, hogy valami ételt hoz a kezében.
-Farkaséhes vagyok. Mit hoztál?- üdvözlésképp próbálok feljebb ülni az ágyon, ahogy a rám aggatott csövek és egyebek engedik.
-Úgy néz ki, megmaradok. -  legalábbis remélem, hogy semmilyen információt nem hallgat el az Orvos. A vérveszteségem elég tetemes volt, de most már klasszisokkal jobban érzem magam, mint tegnap.
-Ki volt az a nő, akit hallottam ordítani órákon át? Ha befogta volna, akkor aludni is tudtam volna.- vigyorgom el magam, és ülnék feljebb, de még az arcom is rándul a hirtelen mozdulatra. Nem vagyok puhány, de a testem még nem gyógyult annyira, hogy a régi formámban legyek.
-Mi a helyzet? Többiek?





   


Zedric Frost
Zedric Frost¤ : Frost és Dredd  13d8f07f77152ca800fbeddc0bd32613Története : When they comesJátékvezető : Zordon vidékekFaj : EmberCsoport : BíróKor : 38Foglalkozás : Bíró¤ : Frost és Dredd  Tumblr_n167mncG5s1ro95bto1_500

Frost és Dredd  Tenor
Posztok : 85Reagok : 76Tartózkodási hely : USA, GeorgiaPlay by : Norman Reedus¤ : Frost és Dredd  Tumblr_obyysurU0B1saykiio1_500
írta ✶ 28/2/2021, 16:05
to Jason Dredd
Napok óta nem lehet nyugdton maradni a politikus nőcske vernyákolása miatt, de azt hiszem ez leginkább Dredd-re ártalmas. Mert ő itt fekszik a gyengélkedőn, sebesülten, éppenhogy magához tért és máris egy kib.szott cirkuszba került. Nem lepődnék azon se meg, ha rögtön le akarna tartóztani...megint. Szerencsére nem ez történik, kifejezetten örül a sokadik látogatásomnak, így egy apró mosoly bujkál a szám szegletében. Miután leülök, próbálom úgy átadni neki a tálcát, hogy ne borítsa magára és lássa, mik vannak rajta. Érdeklődve tekintek rá.
- Igen. Nincs orvos a táborban, de szerencsére Carol ért valamennyire mások összeférceléséhez és nálunk is volt még felszerelés az elsősegély rekeszből.
Megütögetem a kabát oldalát, ahol ezeket szoktuk hordani egy kis belső zsebben. Némi jártasságot igényelnek ezek a kütyük, de nem kell diploma hozzá.
- A lövésed sem volt vészes, nem ért csontot a golyó. Csak sok vért vesztettél. Szerintem ma már le fogják szedni rólad az infúziót és az ekg-t.
Örülök hogy örül és hogy jobban van, még akkor is, ha utána bilincsben vonulok utána. Egy apokalipszis közepén már semminek semmi értelme. Ezt előbb utóbb ő is be kell hogy lássa. A kérdésére krákogok egyet, aztán kissé morcosabb hangéllel reccsenek vissza.
- A Külügyminiszter, Sydney Cooper. Meg van kötözve a melletted lévő sátorban, mert ön és közveszélyes és nem tudtuk máshogy kezelni..egyenlőre. De megpróbálok vele ma beszélni és elengedem.
Még mielőtt neki is eszébe jutna újra letartóztatni az egész bandát, ezt muszáj vagyok hozzátenni. Öröm az ürömben, hogy legalább őt is bosszantotta a hangja.
- Mindenki végzi a dolgát. Engem ideküldtek hozzád a reggeliddel, Grey a katonákkal beszél éppen, Carol és Andrea lementek a tóhoz, mosni. Daniel is velük van, mert talált valami ásványi követ. A többség most fogyasztja el a reggelijét. Sydney meg kitartóan kiabál mindenkire mindent.
Zajlik az élet. Persze ez nem minden.
- Jó nagy sz.rban vagyunk mind! Senki nem tud semmiről semmit, a rádiók recsegnek, a mobilokon nincs térerő és fogalmunk sincs mennyi időt tölthetünk még itt el zavartalanul. Tovább kell majd mennünk, amint felerősödtél. Neked van ötleted merre mehetnénk?

We are The Danger | Öltözék |

Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 28/2/2021, 23:49

Frost & Dredd

Még csak pár órája vagyok ébren, de már az idegeimen táncol egy nőszemély, akinek a hangja bezengi az egész kócerájt és nagy hezen fogja be a száját több órányi kiabálás után. Ha nem lógnának ki a csövek a testemből, akkor biztos, hogy személyesen botorkálok át mankóval hozzá és úgy csapom le, ahogy illik. De valami csoda folytán elkussol és végre aludhatok. Sokat nem merültem el az alfa- szinten, hogy álom közelébe kerüljek, de most legalább kellemes  ok miatt pattan ki a szemem. A sérüléseimet hallgatva Frosttól, nagyjából összerakom a sérülésem mértékét, amit talán pár napon belül  kiheverek.
-Remek hír, ahogy ez a villás reggeli.  - ülő helyzetben  vagyok már, és a tálcán hozott étellel szemezek. Figyelmesen hallgatom a beszámolót a történtekről és közben falatozom. Csak akkor áll meg a mozdulat a kezemben, mikor meghallom Sydney Cooper nevét.
-Mi?! Lawrence Cooper lánya itt van? - most nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek, de az biztos, hogy ez a nő még okoz nekünk fejfájást és meglepetést is! Biztos vagyok benne!
-Gondolhattam volna a rikácsolásból! - falatozom tovább a gondolataim közt, de ha már ilyen érdekes fordulatot vett ez a nap számomra, akkor még előnyt is kovácsolhatunk ebből.
-Ha jól számolom, akkor páran vagyunk csak itt a táborban? A többi bíróról se tudtok semmit?- ez az infó nem sok jót igér a jövőnkre nézve.
-Ha a Cooper-lány itt van köztünk, akkor bizonyára keresni fogják. Ez még a hasznunkra lehet. - falatozom tovább és még a kellemetlen híreknek nincs vége.
-A zárt csatornán is próbálkoztatok?- Frost jól tudja, hogy a bíróknak a felszereléseik közt van egy közvetlen vonal, amin az összes bíró kommunikálhat egymással. Igaz, hogy ezt ő is jól tudja, de hátha csak elsiklottak valami felett.
-Egyelőre úgy kell berendezkednünk ezen a helyen, hogy védjük az itt tartózkodókat. Nem hinném, hogy napokon belül kijutnánk ennyi civillel. Kétségem nincs felőle, hogy ha hosszabb távra berendezkednünk és megerősíthetjük a jelenlegi helyet, akkor védhetjük  egy darabig, amíg megtudjuk mi folyik itt. Élelmet és fegyvert kell valahogy szereznünk. Mi a véleményed?



   


Zedric Frost
Zedric Frost¤ : Frost és Dredd  13d8f07f77152ca800fbeddc0bd32613Története : When they comesJátékvezető : Zordon vidékekFaj : EmberCsoport : BíróKor : 38Foglalkozás : Bíró¤ : Frost és Dredd  Tumblr_n167mncG5s1ro95bto1_500

Frost és Dredd  Tenor
Posztok : 85Reagok : 76Tartózkodási hely : USA, GeorgiaPlay by : Norman Reedus¤ : Frost és Dredd  Tumblr_obyysurU0B1saykiio1_500
írta ✶ 2/3/2021, 22:22
to Jason Dredd
Elveszi a tálcát, nekiáll enni, én meg válaszolok a kérdéseire és felvázolom a jelenlegi helyzetünket. Igyekszem szofisztikáltan elmesélni a Sydney-vel való kapcsolatunkat, de láthatóan neki is tele volt vele a bakancsa. Senki sem bántotta, annak ellenére hogy sokunk eljátszott a gondolattal. Én legalább is biztosan!
- Személyesen ismered?
Meglepődök a kijelentésein, mert ha tényleg, akkor a segítségünkre lehet. Senkire sem hallgat az a nő és amikor összeszedtük a kocsi roncsaiból, akkor is egyből nekiállt veszekedni velünk. Lehet hogy nem bízik senkiben, ami érthető a mostani szituációban, akkor meg egy ismerős kizökkentheti ebből az állapotból.
- Ahogy mondod. Az apja valószínűleg, vagyis reméljük. De nem értünk szót vele.
A fontosabb kérdéseire még nem is válaszoltam. Egy ideig figyelem, csendben, aztán megint megszakítom a hallgatást.
- Huszan vagyunk. Van egy lakókocsink, öt személyautó, egy terepjáró és egy motor. Két katona, három bíró, vannak fegyvereink, töltényeink és körülbelül egy hónapra elegendő élelem és víz. Próbáltuk a zárt csatornákat is. Nem jött válasz.
Úgy látom Carol időtöltése nem volt hiábavaló, mert Dredd nagyon éhes, szinte lapátolja befelé az ételt.
- Amikor ideértünk és eltöltöttünk néhány napot, akkor mi is így gondoltuk. Azóta eltelt még pár nap, a kanyon déli részén, úgy 2 mérföldre találtunk egy őz tetemet. Egy zombi megrágcsálta, valószínűleg egyedül volt. De ez azt jelenti hogy nem vagyunk olyan biztonságban, mint gondoltuk korábban. A magas hegyek és a visszhang segítenek elrejtőzni, viszont vannak olyan részei a Park-nak, ahol meredeken ugyan, de fel lehet jönni. Ha ezek elindulnak egyszerre sokan a városból kifelé és erre veszik az útjukat, akkor előbb utóbb feltalálnak ide és bajban leszünk.
Tudom, ő hozta ezt fel, de korábban mi bent voltunk a városban és le akart tartóztatni minket lopásért, úgyhogy inkább nem akarok ezen a témán lovagolni túlzottan.
- A város egyre nehezebb, nem csak a zombik jelentik a problémát, hanem a többi ember. Mint ahogy te is megsérültél ott. Amit tudunk még elhozunk, de egyre inkább égető kérdés a hogyan tovább, hova tovább, mert itt már nem maradhatunk sokáig.

We are The Danger | Öltözék |

Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 3/3/2021, 17:42

Frost & Dredd

A tálcán lévő étel illata és látványa, azonnal megmozgatta a gyomrom, majd amint Frost elém  tette, neki is álltam, hogy egyek. Falatozásom közben hallgatom a beszámolóját.  Az elmúlt órákban a kiabáló nő kilétére is fény derül, és amikor meghallom a nevét, nem tudom eldönteni, hogy örüljek-e az ittlétének, vagy ne.  Az előbbi valamiért nagyobb spektrumot indított el bennem, és akarom hinni, hogy hasznunkra válhat valahogy.
-Igen. Találkoztam már az apjával. Egy alkalommal a nőszeméllyel is. Nem mondhatnám, hogy élmény volt a rikácsolása. - ezt már csak mellékesen közlöm két falat között Frostnak.
-Nem csodálom! Ritka makacs egy nő!- a szám ritkán fordul mosolyra, ahogy most is keserédes vonallal húzódik. A további információkat csendben falatozva hallgatom. Nem tudom mennyi ideje vagyok az ágyhoz kötve, és meddig voltam eszméletlen, de úgy látszik, hogy több ideje, mint gondoltam. Sok mindent kell újraértékelnem, köztük azt is, hogy milyen körülményekre emlékszem a sebesülésem előttről. Van ami dereng és van ami homályos, de valami azt súgja, hogy ha az eredeti elveimet követem, akkor .... Mérlegelnem kell, hogy túléljük mindannyian ezt a helyzetet.
-Nem mondhatni sok mindennek, ami a rendelkezésünkre áll...De, több a semminél! - fejezem be az evést és odébb tolom a mostanra üres tálcát.
-Kommunikáció hiányában vakon vagyunk a városon kívül. Tudtok még valakiről a táboron kívül? Civilek, katonák, bírók? Valakik? Mi van a szomszédos városokkal? Ott is ezeket az élőholtakat láttátok? - nehezen tudom elképzelni, hogy mindez egy nap alatt zajlott le, és semmit nem tudunk tenni. Igaza van Frostnak, hogy sokáig nem tudjuk tartani a tábort, főleg, hogy élelem és víz sincs tartalék annyi, hogy több hétre elegendő legyen. Azt se tudom, hogy mi váltotta ki az okát ennek, de abban biztos vagyok, hogy sokáig nem maradhatunk tétlenek.
-Találnunk kell egy védhetőbb helyet. Legalább magas fallal és forrásvízzel a közelébe. Az utakkal mi van? Járhatóak valamennyire? - a fejemben kavarognak a gondolatok. A saját szememmel akarok körbenézni a táborba. Ha a sérülésem beheggedt, akkor már nem vagyok az ágyhoz kötve. Az étel is remek volt, ami jócskán visszaadta az energiámat.
-Köszönöm Carolnak az ételt! Klasszisokkal jobban vagyok. - emelem le magamról a takarót és a lábamat fordítom az ágy széle felé, hogy a talajra tegyem a talpam. Az oldalam sajog és a sebemen a kötést is átáztatta a vérem, de most nem érdekel. Már jól vagyok és minden emberre szükségük van a táborlakóknak.
-Odaadnád az ingemet, ha kérhetlek?!- mutatok a székre rakott ingemre és zubbonyomra, és ha megkapom, akkor felöltözöm.
-Menjünk, nézzük meg mi van odakint. Mi a véleményed? Ugye, a motorod még üzemképes? - amint felveszem a ruhámat, a kötés átáztatja azt is, de most ennél sokkal fontosabb dolgunk akadt, mint az én karcolásom.
Indulnunk kell záros időn belül, ha azt akarjuk, hogy élve átjussunk a zombi-seregen. Bármi is okozta ezt, nem várom meg míg átterjed ide is....



   


Zedric Frost
Zedric Frost¤ : Frost és Dredd  13d8f07f77152ca800fbeddc0bd32613Története : When they comesJátékvezető : Zordon vidékekFaj : EmberCsoport : BíróKor : 38Foglalkozás : Bíró¤ : Frost és Dredd  Tumblr_n167mncG5s1ro95bto1_500

Frost és Dredd  Tenor
Posztok : 85Reagok : 76Tartózkodási hely : USA, GeorgiaPlay by : Norman Reedus¤ : Frost és Dredd  Tumblr_obyysurU0B1saykiio1_500
írta ✶ 3/3/2021, 21:16
to Jason Dredd
Felhorkanok a kijelentésére.
- El akarta vinni a motorom.
A lehetőség benne volt, de mivel nem múlt időben mondtam, sejtheti hogy nem sikerült neki. Szép kilátások. Nem nekem kellett volna jelentkezni arra a feladatra hogy beszéljek vele. Nem vagyok jó ebben. Grey sokkal jobb, de ő már félig lemondott a csajról. Utána felvázolom neki a jelen állást, ő közben eszik, a végére pedig be is fejezi. Érdeklődve hallgatom.
- Konkrétan nem tudunk senkiről, de ha nekünk sikerült élve kijutnunk, akkor másoknak is. Már napok óta ment a tévében és a rádióban ez a terjedő járvány, legalább is így nevezték meg. A gyorsaságát tekintve pedig nem lennék meglepve, ha más városokban is hasonló lenne a helyzet. A város bombázása óta egy hét telt el, azt hiszem még jól állunk.
Mivel ő is mondja a saját meglátásait, hagyom kibontakozni, hátha olyasmire is gondol, amire mi nem tértünk ki, amikor erről beszéltünk.
- Igen. Pontosan ezen agyalunk mi is. Egy védhető hely, ahol meghúzhatjuk magunkat.
Tökre egyet értek vele. Az utak emlegetésére megvonom a vállam.
- A városból kivezető úton rengeteg járgány állt össze vissza. Dale kocsija nem képes repülni, magára pedig nem hagyhatjuk, szóval nem tudom meddig jutunk, de majd megoldjuk. A kérdés még mindig a hova. Valaki azt mondta Kanadában nincs ez a járvány. Lewis szerint a CDC felé kellene mennünk. Grey szerint meg egyszerűen csak keresnünk kellene egy védhető helyet, amíg biztosabb infókhoz nem jutunk. Én is így gondolom.
Bólintok neki a következő kijelentésére, bár amikor hirtelen lepattintja magáról a takarót, felmerül bennem a kérdés hogy biztosan menni fog-e ez neki? Mindenesetre bólintok beleegyezően a kérésére és elmegyek az ingjéért.
- Ennyire azért nem sietünk.
Jegyzem meg foghegyről, de nem fogom én Dredd bírónak megmondani hogy mit ne csináljon. Pedig lehet hogy kéne, mert miután végez az öltözködéssel, a kötésről átszivárog a vér az ingre és hamar meglátszik rajta.
- Woh!
Nem a vérrel van bajom, hanem azzal, hogy szerintem nem fog tudni felállni, és elég tagbaszakadt ahhoz, hogy nehezen tudjam elkapni, ha netán nem jönne össze neki. Pedig nem kellene a varrattjának felszakadnia. Ha már ott vagyok, kinyújtom a kezemet, de nem sok jövőt ígérek ennek a próbálkozásnak most. Nagyon jól van, azonban pár nap pihenés és lábadozás kell neki még ehhez.

We are The Danger | Öltözék |

Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 5/3/2021, 21:35

Frost & Dredd

A tálcán lévő étel olyan jól esik, mintha soha nem ettem volna. Egyszerre fedezi fel az ízlelésem minden egyes falat zamatát, miközben hallgatom Frost beszámolóját a jelenlegi helyzetünkről. Akárhogy gondolom át az eseményeket, nekem nem áll össze a kép ezekről az élőholtak felbukkanásáról. Mintha a semmiből teremtődtek volna és elözönlötték a város minden szegletét. Amire emlékszem a filmszakadásom előtti dolgokból, az sem vidította fel a kedvem. Az idő múlásával egyre több minden rémlik fel bennem, kezdve a fosztogatással, majd a sorozatos rongálások, rablások látványa az emberek és bírók tettei után.... Miért történt mindez?! Ki a felelős érte? Tudta egyáltalán valaki, hogy ez történik? Egy csomó kérdés és válasz meg sehol. Közben az információk a végéhez érnek, ahogy a reggelim is. Gondolataim közt kutakodok, hogy bármiféle megoldást találjunk.
-Lehet nem jutnánk el Kanadáig, ha az összes létező utat kocsik és járművek torlaszolják el. Közelebb kellene találnunk olyan helyet, ahol kihúzhatunk pár hetet, talán hónapot is ha kell és élelmet is megoldhatjuk valamilyen módon. - ez egyáltalán nem könnyű kérdés és legkevésbé egyszerű megoldást kíván. Miközben ezen gondolkodom, azt is számításba kell vennem, hogy eddig az ágyat nyomtam és nem láttam a saját szememmel a körülményeket. El tudom képzelni az adatok ismeretében, de már sokkal jobban érzem magam és ideje lenne körbenéznem a kinti terepen. Az ingemet mikor magamra veszem, sokáig nem kell várni, hogy a vérem átáztassa a kötésen keresztül, de nem érdekel. Összeszorított foggal fordítom meg a testem az ágy széle felé, és a talpamat eresztem a talaj felé.
-Menni fog....- nehéz beismernem, hogy még a testem nem olyan állapotban van, ahogy én gondolom. Frost karját nyújtja felém, és ahogy billenek a felállásom közben, rá támaszkodom, majd eresztem is el. Soha nem voltam rászorulva senkire, bár most tényleg igaz, hogy ha nem kapaszkodom belé, akkor úgy vágódom el, mintha egy homokzsák lennék.
-Pedig... muszáj lenne talpra állnom, amilyen gyorsan csak lehet. - végül visszaülök az ágyra, bár minden idegszálam az indulás mellett lenne. Tudomásul kell vennem, hogy pár nap fekvés után talán már könnyedebben mozognék. Nehéz vesztegelnem, mert tényleg indulnék már, de mégse megy...
-Kösz. - biccentek felé, ahogy visszaereszkedem az ágyra. A sebem minden bizonnyal felszakadt és tényleg jobb lesz, ha nem erőlködöm. Nehezemre esik tétlennek lenni, de most ha a testem nem beszámítható, akkor fejben kell megmozgatnom az összes agytekervényemet, hogy a táborban élő embereken segíthessünk.
-Mi van azzal a katonai bázissal a városhatárnál? Ott talán van olyan épület, amit védhetünk és élelmet is találhatunk. Nem tudom, hogy létezik-e még az a hely, de úgy emlékszem, hogy jóval közelebb van ide, mint az északi határ. Jó lenne egy térkép, amin átnézhetnénk a lehetőségeinket. Mit gondolsz? Megoldható lenne a sok civillel indulnunk, amint le tudunk szervezni mindent az indulásra?



       


Zedric Frost
Zedric Frost¤ : Frost és Dredd  13d8f07f77152ca800fbeddc0bd32613Története : When they comesJátékvezető : Zordon vidékekFaj : EmberCsoport : BíróKor : 38Foglalkozás : Bíró¤ : Frost és Dredd  Tumblr_n167mncG5s1ro95bto1_500

Frost és Dredd  Tenor
Posztok : 85Reagok : 76Tartózkodási hely : USA, GeorgiaPlay by : Norman Reedus¤ : Frost és Dredd  Tumblr_obyysurU0B1saykiio1_500
írta ✶ 6/3/2021, 11:24
to Jason Dredd
Döbbentnek tűnik, biztosan most kerülnek elő az emlékei. Én is így néztem ki azon a napom, amikor Grey-el eljutottunk a katonai pontra. Rengeteg kérdés felmerül ilyenkor, az meg hogy még ők sem tudtak válasszal szolgálni, bőven félelmetesnek bizonyult.
- Azt nem mondtam. Mi csak a városból kifelé vezető utat láttuk.
Javítom ki az elejét, mert azt kétlem hogy minden út úgy nézne ki.
- A várost pedig lebombázták. Biztosan megöltek jó sok nyomit, de oda is vonzott rengeteget a hangzavar és a fény.
Nem tudom, lehet hogy Kanada lenne a helyes irány. De az is lehet hogy Lewis-nak van igaza. Közben Dredd fel akar állni, amit személy szerint nem tartok jó ötletnek, de segíteni akarok benne, ezért odaállok a közelébe és a kezemet nyújtom. Némi szenvedés és pár perc tétlenség után inkább meggondolja magát.
- Oké. Ez nem megy.
Biccentek egyet neki. Látom a vért az ingjén, úgyhogy az oldalzsebemben matatok, előveszek egy seb forrasztót és a kezébe adom. Még bírunk néhány hasznos felszereléssel, de fogytán vannak. Utána már tényleg csak a fércelés marad. Kötszer van a komódon, úgyhogy odamegyek és elveszem az egyik gurigát, meg a sebtapaszt mellőle. Ezekkel a kezemben ülök vissza a székre. Dredd össze tudja magát foltozni, én meg utána rárakom a kötést.
- Nem tudom. Térkép most csak a fejünkben van és az is véges.
Sok helyen jártam, de hogy hogyan juthatunk el mondjuk Kanada-ba, arra azt válaszolnám hogy kövessük az útjelző táblákat amíg még vannak, ugye az meg nem túl hasznos hozzászólás lenne.
- Viszont meg lehetne nézni, mondjuk ha páran elmegyünk felderíteni.
Megvakarom az államat, a szakállammal együtt.
- Dale kocsijába sokan beférnek, és szerintem el tudjuk úgy osztani az embereket, hogy mindenkinek legyen helye egy járgányba. Igen!
A bosszankodását látva elmosolyodom.
- Áh, most megy a sz.rakodás. Grey össze akar hívni mindenkit hogy ott megbeszéljük az útirányt, de amíg sérültjeink vannak, ez várat magára. Szóval ugrálás helyet inkább pihenj minél többet!

We are The Danger | Öltözék | Ω

Jason Dredd
írta ✶ 7/3/2021, 00:51

Frost & Dredd

-Valószínű, hogy ha befelé vezető utakon ez van, akkor a többi városban is ugyan ez a helyzet. - belegondolva a holtak létszámába, akkor nagy eséllyel a környező településeken is felütötte a fejét a káosz. Az is furcsa, hogy semmiféle kommunikáció nincs, amiből tudnánk mi történt.
-Jó lenne tudni, mi történt, amiért a várost a földdel tették egyenlővé. - sok információ nem áll a rendelkezésünkre, és amit tudunk, az sem mondható valami frissnek. Nehéz itt feküdnöm és tétlennek lennem, de az imént csak azért nem vágódtam el, mert Frost segítő jobbja támaszt adott. A sebemen a kötés olyan gyorsan átvérzett, hogy az ingem is kárát látta az elhamarkodott indulásomnak. Be kell látnom, hogy egy időre még fekvő helyzetben kell várnom a gyógyulást.
-Nem... - az arcizmaim is megfeszülnek a tényre, hogy vissza kell feküdnöm és nem hagyhatom el a sátrat egy ideig. A seb-forrasztó használata után sokkal jobban érzem magam. Fájdalomcsillapító nélkül kezdtem neki a seb összehúzásának, és mikor kész lettem, a lefedésében kaptam segítséget Frost-tól.
-Kössz. - dölök vissza a párnámra, hogy kifújjam magam. Nem az első sérülésem és nem is az utolsó, de a fájdalom mindig jelen van.
-Valahogyan fel kell térképezni a környező helyeket, hogy átláthassuk a lehetőségeinket. - egyetértek azzal, hogy a következő lépésünk előtt tájékozodjunk. Grey-t ismerve, szereti túlgondolni még az egyszerűnek mondható dolgokat is, bár ez nem mindig hátrány. Igaz, hogy én sokszor nem bonyolítok túl semmit.
-Sérültekkel nehéz haladni, ebben én is egyetértek. -példának itt vagyok én is, de pár nappal később már remélem, hogy lábra állok és nem az ágyat nyomom.
-Megfogadom tanácsod. - tudomásul kell vennem, hogy igaza van. Sok hasznom nem lenne sérülten.
-Grey szeret drámai bejelentéseket  tenni  tervének ismertetésére. - ez a megállapításom azóta van róla, mikor eligazítást tartott a fiatal újoncoknak.  
-Mennyi tartalékunk van üzemanyagból? - ez most villan a fejembe, mikor azon gondolkodom, mennyi időbe telne, hogy átérjünk a következő helyszínre. Az sem kizárt, hogy tovább kell majd mennünk a tervezetthez képest.
-Te mit gondolsz, Frost? A táborban lévők tudják mi van odakint?



       


Zedric Frost
Zedric Frost¤ : Frost és Dredd  13d8f07f77152ca800fbeddc0bd32613Története : When they comesJátékvezető : Zordon vidékekFaj : EmberCsoport : BíróKor : 38Foglalkozás : Bíró¤ : Frost és Dredd  Tumblr_n167mncG5s1ro95bto1_500

Frost és Dredd  Tenor
Posztok : 85Reagok : 76Tartózkodási hely : USA, GeorgiaPlay by : Norman Reedus¤ : Frost és Dredd  Tumblr_obyysurU0B1saykiio1_500
írta ✶ 7/3/2021, 12:13
to Jason Dredd
- Ezt csak abból sejtjük, hogy nincsenek adások. Semmi. De nem tudhatjuk biztosan.
Addig nem kellene feladni, amíg a saját szemünkkel meg nem győződünk róla. Vissza huppan a párnára, én meg nem füzök hozzá semmit a lebombázáshoz. Erről Jenkins százados tudna mesélni neki. Vagy Dorothy. Fogalmam sincs mennyire igaz, amit mondanak, de miért hazudnának? Nem áll érdekükben, máskülönben nem lennének itt, velünk. Elhúzom a szám a kijelentésére, mert nagyon is egyetértek vele. Közben még a kötést ragasztgatom.
- Igen. Ketten, vagy hárman gyorsan körbe tudnánk nézni, utána tudnánk járni a lehetőségeknek és gyorsan haladnánk.
Sosem voltam híve annak, hogy csak úgy elinduljunk az ismeretlenbe. De persze vannak helyezetek, amikor nem húzhatjuk az időt. Komótosan visszaülök a székre. Elmosolyodom a kijelentésére Grey-el kapcsolatban, de azért ő az közöttünk, aki igazán szót ért a civilekkel. Utóbbiak pedig azt várják el hogy vezessék őket. Úgy gondolom idővel ez változni fog, de most Grey vasökle úgy kell nekik, mint macinak a mézes bödön.
- Körülbelül 200 mérföld szárazföldön. Útközben újra tölthetünk.
Belekalkuláljuk. Bár megállni olyan helyen, ami ismeretlen a számunka, az mindig nagyfokú kockázattal fog járni. Szükséges rossz. Vagy ez, vagy gyalogolunk és mindenki kifingik. Meg úgy kb. ötször annyi idő lenne bárhova is eljutni. Érdeklődve tekintek rá az utolsó kérdését hallva.
- A tábor lakóinak többsége testközelből megtapasztalta milyenek ezek, egy két kivétellel, de őket sem kell félteni. Már annyi felől hallották az információkat, hogy remélhetőleg tudják mit kell tenni ha összetalálkoznak ezekkel a lényekkel. Az hogy mi van odakint, azt még mi sem tudjuk igazán. Teljesen egyetértek veled abban, hogy védhető helyet kell találnunk. Falakkal, amin nem tudnak átjutni. Vagy legalább egy kerítéssel.

We are The Danger | Öltözék | Ω

Jason Dredd
írta ✶ 7/3/2021, 20:07

Frost & Dredd

Hangosan gondolkodunk a lehetőségek között, de mindketten egyetértünk, hogy sokáig nem maradhatunk ezen a helyen. Azt se tudjuk biztosan, hogy mi van odakint és a civileket magunkkal kell vinni, hogy biztonságban legyenek.  Sérültekkel eleve nehéz lenne a haladásunk, így pár napot várnunk kell. Én sem vagyok még gyógyult,  amit az előbbi próbálkozásom kudarca tudatomra is adott.
-Pár emberrel könnyebben mozognánk, mint az egész társasággal. Grey nem fogja támogatni, hogy kimenjünk, de nem sok választásunk van. Ha nem indulunk előre, akkor egyre nehezebb lesz a kijutásunk innen.- fogalmam sincs mi vár odakint ránk, de olyan emberekkel kell csapatot alkotnunk, akik képzettek és tudnak is használni fegyvereket.
-Tudsz embereket, akik vállalnák a feladatot?  - nézek Frostra, de ismerem annyira, hogy nem kell  külön vázolnom mire gondolok. Nem lesz könnyű a felderítés, de szükséges.
-Ha egyetértesz, akkor három nap múlva indulásra készen találkozunk a járműveknél. Addigra Carol se tud belém kötni, hogy a sebem miatt feküdnöm kell.- az ingem foltja még ott van rajta, de már friss szivárgás nincs a kötésen. Bizakodó vagyok.
-Még pihenek, hogy az indulásra minden erőmet összeszedjem magam. Szerinted három nap elég lesz az előkészületre?- sok időnek nem mondható, de azt hiszem, hogy sokat nem várakozhatunk.
Ha még Frostnak lenne kérdése, akkor válaszolok, de aztán pihenni térek. Hamar itt lesz az a három nep és addig fejben össze kell raknom a tervet, ami szerint levezetjük ezt a felderítést.

//Köszönöm a játékot! Élmény volt! Jöhet a következő! //



           


Zedric Frost
Zedric Frost¤ : Frost és Dredd  13d8f07f77152ca800fbeddc0bd32613Története : When they comesJátékvezető : Zordon vidékekFaj : EmberCsoport : BíróKor : 38Foglalkozás : Bíró¤ : Frost és Dredd  Tumblr_n167mncG5s1ro95bto1_500

Frost és Dredd  Tenor
Posztok : 85Reagok : 76Tartózkodási hely : USA, GeorgiaPlay by : Norman Reedus¤ : Frost és Dredd  Tumblr_obyysurU0B1saykiio1_500
írta ✶ 9/3/2021, 20:11
to Jason Dredd
Tetszik a hozzáállássa, hogy már nem akar senkit letartóztatni közülünk, hanem inkább segítene. Persze most még nem aktuális, és Grey-el is meg kell beszélnem. Apropó, Grey!
- Nem ellenezné. Voltak neki is hasonló meglátásai.
Bár teljesen biztosan nem tudom, viszont a felderítés már egy párszor felmerült. Dredd kérdésére biccentek egyet, igenlően.
- Akad pár a civilek között is. Ketten vagy hárman bőven elegen leszünk erre a feladatra.
Talán inkább a három, a zombik miatt, de így mindenképpen gyorsan tudunk haladni és vigyázunk egymásra. Már kattog is a fejemben a rugó, hogy kiket kérdezzek meg erről. A katonáknak maradniuk kellene, megvédeni a tábort. Grey-nek is, lelket önteni az emberekbe. Én, Dredd -ha felgyógyult- és egy plusz ember.
- Rendben.
Jobb is, ha pihen. Nem akarom tovább feltartani, így elköszönök.
- Mindenképpen. Akkor én megyek is. Három nap múlva!
Azzal sakron fordulok, felveszem az immáron könnyed tálcát és kifelé igyekszem a sátrából.

//Köszi én is o/

We are The Danger | Öltözék | Ω

írta ✶
Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.