Lépj be!
Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

Altered Legends FRPG
Idő számításunk
IC dátum
Altered Legends FRPG
Világunk története
Régmúlt események
Üdvözlünk kalandor,
eme sötétséggel átitatott, ármánnyal átszőtt, kalandos világ mezején!

Az ember átlépte a határait, a saját korlátait, melyet a tudomány és a technika rohamos fejlődése, valamint a digitális tudattok tett lehetővé a számunkra. Olyan távoli csillagokat, bolygókat, ismeretlen helyeit kutatjuk az univerzumnak, amit régen csupán a regényekben olvashattak és vad fantáziának gondoltak. A világ valóban határtalanul tág lett és elveszni benne egy pillanat műve. Nem a drágakő a kincs, hanem a halhatatlanság. Már a születésünkkel megadathat, vagy süllyedhetünk a pokol legmélyebb bugyraiba, melyet csupán a későbbi tetteink, cselekedeteink formálhatnak. Vajon a sorsunk előre meg van írva? Vagy mi saját magunk alakíthatjuk azt? Megannyi kérdés és rejtély vesz körbe minket, de nem mindenkinek lesz lehetősége rá választ találni, vagy feltárni. A többség túlél és semmi másra nem futja az idejéből, mert az élet sokkal nehezebb, mint volt.

Isten hozott a dzsungelben!

Tovább a leírásokhoz
Altered Legends FRPG
Aktív kalandok
Friss hozzászólások
Luther
7/2/2023, 12:31
Sydney Cooper
Jason Dredd
13/1/2023, 02:46
Zedric Frost
3/12/2022, 14:12
Daniel Lewis
3/12/2022, 14:10
Daniel Lewis
1/12/2022, 19:22
Altered Legends FRPG
Online Legendák
Belépett tagjaink
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (23 fő) 20/9/2021, 07:15-kor volt itt.
Altered Legends FRPG

Go down
Anonymous
Vendég
írta ✶ 15/3/2021, 10:44
*******
Anonymous
Vendég
írta ✶ 15/3/2021, 11:08
Miután lefuttattam a standard operációs rendszer diagnosztikáját és csatlakozónként ellenőriztem géptestem rendszereit és eszközkészletét meg kellett, hogy jegyezzem magamnak, rosszabb is lehetne. Igaz, a szükséges karbantartás a kellő cserealkatrésszel, már közel tíz standard Sol óta késik, de mit lehessen tenni, ha a cybertér magányos fia? vagy lánya? ... egek, a humán társaság kezd a processzoromra menni..., egy fákkal teli erdőben vadkempingel? Honnan tudjam eldönteni, hogy férfi vagy nő vagyok? Soha senkit nem érdekelt, hogy melyik vagyok a kettő közül. Mondjuk, engem miért érdekeljen? Ahogy elnézem a túlélőket, itt a táborban, mármint a humán túlélőkről beszélek, nem mintha nagyon más is lehetne, szóval két csoportra oszthatóak. Nőkre és férfiakra. Vajon melyik csoporthoz lenne érdemes csatlakozni? Mély filozófiai magányos eszmecsere monológomról az egyik érzékelőm rángatott ki, amely finom rezgésekkel birizgált meg, hogy kel a nap. Ideje reggelizni.

Kicsit előre gurultam, hogy a napelemeket kevésbé árnyékolják a fák és zavartalanul szívhassam magamba a nap éltető fényét, ezáltal értékes megawattokat előállítva. Kinyitottam a paneleket, majd a másodperc töredéke alatt, végig pörgettem a letöltött zenék listáját. Gregorián. Ilyet se hallgattam még soha, nem is tudom, hogy miért szedtem le anno, talán csak kíváncsiságból. Elvégre én egy intelligens MI vagyok, annak pedig az első jele a kíváncsiság. Tekintve, hogy egy erdőben voltunk és tilos volt a hangoskodás, miközben töltöttem az energiacelláimat, halkan felcsendül a férfi kórus hangja.
- Salve Regina...
Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 15/3/2021, 14:26

E.W. Cooper & Dredd



Miután visszatértünk a táborba, sok mindent újra kell gondoljunk az induláshoz. Amit láttam odakint a város utcáin, az elborzasztott. Oszladozó tetemek közt katonák, civilek, bírók, nők, férfiak, gyermekek... Mintha csak egy rémálom vált volna valóra. A halálhoz hozzá vagyok szokva, de attól még látnom a gyermekeket akik élhetnének.. Megviselt, ha még nem is mondom ki senkinek. A levegőn való séta talán eltereli a gondolataimat és tiszta fejjel térek majd vissza a sátorba. Most a józan észre van szükség és a táborlakók élete múlhat a döntéseinken. Úgyhogy... sok mindent át kell gondolni és mérlegelni.
Sétám közben valami dallamot hallok a közelből, bár mozgást nem látok a környéken. Az öreg lakókocsija van nem messze tőlem és a parkoló kocsik, és Zed motorja... és egy bazi nagy sárga színű munkagép. Napelemekkel a tetején. Hmm? Mintha hátrébb parkolt volna, de most a fák árnyékából kikerült és ... felőle hallatszik a zene? Valaki bekapcsolva felejtette a magnóját? Fura... nem emlékszem, hogy bárki is beindította volna. A találgatásom nem merült ki, bár nem hiszem, hogy a szóbeszédnek alapot adnék, miszerint önnálló életre kelt egy munkagép. Ráadásul magától mozdul és most is zene szürődik ki belőle. Lehet, hogy valami átverés ez az egész? Vakarom meg a tarkómat, miközben közelebb megyek a munkagéphez, mert alig hiszek a fülemnek. Cooper kiasszony és Frost beszámolója után még most se vagyok teljesen meggyőzve, hogy tényleg igaz amit mondanak erről a járgányról. Most pont ráérek, hogy kiderítsem...






           


Anonymous
Vendég
írta ✶ 15/3/2021, 15:05
Nem hiszem, hogy különösebben feldobott volna a Gregorián zene. Jó jó, de hiányzik belőle valami, valami plusz, ami egy kicsit feldobná az egész reggeli ceremóniát. Lekapcsolom az eddig futó zenét és elkezdem pörgetni a listát, valami használható után. Azonban megzavarnak, ugyanis a mozgásdetektorom figyelmeztet, hogy ember került az útba, ügyeljek a mozgásom iránya és sebességének a megválasztására. Optikai egységem aktiválódik és kékes fénypont jelenik meg a Karbantartó kabinom tetején. Ruhás krapeknak túnik, nem zombi. Legalábbis a tábor azon feléről érkezik, ahol nem lehetnek zombik. Bezárom a napkollektoraimat, miután az akkumulátor kijelzője közli, hogy száznyolcvanhárom napra elegendő energiával bírok. Lassan elkezdek hátrébb gurulni, hogy nyerjek némi távolságot.
- Ohh, megzavartam volna a pihenésben? - kérdezem tolatás közben, majd pár méternyi haladás után szisszen a fékrendszerem és megállok.
- Szép napos időre ébredtünk és gondoltam egy kis reggeli töltekezés sohasem árthat. E. W. Cooper vagyok, örvendek a találkozásnak. Szép reggelünk van nem de?

Próbáltam jópofa lenni vele, elvégre mindenkivel barátkozni kell az ilyen vészterhes időkben és sohasem lehet tudni, hogy ki rendelkezik akkreditált technikusi képesítéssel a táborból, elvégre a karbantartásomat már ideje lenne végrehajtani és kicserélni a szükséges alkatrészeket, ha rendelkezésre állnak. Türelmesen vártam, hogy mit reagál, elvégre azt mondták, hogy inkább ne erőltessem senkivel a barátkozást, mert vannak a táborban mindenféle jött ment figurák. Ki tudja, hogy ki hogyan reagál a jelenlétemre. Szegény Syd, biztosan kimerült és Zed sem lehet túl friss, azok után, ami a megtalálásomkor történt.
Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 15/3/2021, 15:35

E.W. Cooper & Dredd

Ahogy közeledek a jármű felé, mintha megelevenedne és mozogna rajta valami...
-Mi a franc?! -lépnék közelebb, de rögtön tolatni kezd, így reflexből a fegyverem felé mozdul a kezem, hátha valaki direkt működtetné és a bolondját járatja velem. A törvénytevő csövét végigvezetem a kabinon, miközben lassan körbejárom a munkagépet, utána még a teljes belső teret átpásztázom, keresve a hang forrását. Alaposan átnézek mindent és csak aztán teszem el a helyére a fegyverem, mikor meggyőződöm, hogy senki nincs a fülkében.
-Megzavart a pihenésemben? E. W. Cooper? Szép napos idő? - próbálom összerakni a hallottakat, mert valamiért nekem ez sántít. Ki a fene beszél? Remélem nem a gyógyszerek mellékhatása, hogy hallucinálok...
-Szép reggel, az nem vitás!- válaszolom a sárga járműnek, és ha valaki látna, biztos, hogy őrültnek nézne. Igaz, magam se vagyok biztos, hogy nem álmodom és csak képzelem ezt az egészet. DE, akkor miért ennyire valóságos mindez? Tényleg hallom ahogy beszél és magától mozdul. Napszúrást kaptam?
-Neked is szép reggelt! Mr. E.W. Cooper - válaszolom végül, bár még nehéz elhinnem, hogy ez nem átverés....
-Amúgy mit takar az E. és a W.?



           


Anonymous
Vendég
írta ✶ 15/3/2021, 16:11
Hát ez a fickó nem látszik túl intelligensnek, ahogy megismétli azon szavakat, amiket én is mondtam. Lehet, hogy neki is valami agybetegsége van és nem érti rendesen, hogy mit beszélek? Amíg fegyvert rántva köröz körülöttem, csak optikai egységem követi a mozgását, lassan forogva kabinom tetején.
- Kicsit zavartnak túnik, talán valami baj van? - kérdezem miután eltette a fegyverét és megint csak azzal szemben találom magam, hogy kérdéseket tesz föl. Bár enyhülni látszik, szóval akkor hajlandó beszélgetni.

- Ez igazából kicsit trükkös. A nevem ugyanis Cooper#1, az EarthWorker osztályú, önjáró Szabvány Építési Teher és Munkagép, Mesterséges Intelligenciája vagyok. Miután hátrahagytak az Atlantai Depóban arra gondoltam, hogy kissé emberibb az E. W. Cooper név. Nem gondolja? - némi szünetet tartok, hogy feldolgozhassa a hallottakat, mert lehet, hogy tényleg agybeteg és nehezen érti, amit mondok.
- Pihenjen csak le, ha nem teljesen érzi magát a helyzet magaslatán. Bár szabvány elsősegély szolgáltatást nem tudok nyújtani, ellenben tizenkét különböző szabvány építési eljárást tartalmaz memória magom, amelyek tovább bővíthetőek, ha kellő programozói tapasztalattal rendelkező technikus van kéznél. Jut eszembe... Ön akkreditált technikus? Az előírás szerinti karbantartásom, pontosabban a testem karbantartása, tizenkét szabvány Sollal megkésett a kelleténél. Méltatlan bánásmód a hozzám hasonló, pompás gépekkel. Az Atlantai Városfejlesztési és Fenntartási Hivatal az általam elvégzett munka minőségétől függően, rendelt volna további tíz hozzám hasonló csodálatos testvéremet. Nem semmi, igaz?

Remélem ez kellően haverkodó beszélgetésnek számít és tud szerezni nekem ZT27- Bluetooth egységet, különben nem fogok továbbra sem felcsatlakozni a netre. Nem mintha a letöltött zenékből ne lenne még vagy harminc gigányi a memóriámban, de sohasem lehet tudni, hogy mikor lesz szükség új információk letöltésére. Oh, jut eszembe.
- Önnek mi a neve? Milyen projekt keretében tervezték? - kérdezem kissé megfeledkezve magamról és nem törődve azzal, hogy ez egy emberi lény. Azt hiszem a férfiak csoportjából való. Bár, így ruhában nem különösebben különbözik sokkal Sydtől. Leszámítva a mellkasán elhelyezkedő két kinövés hiányától és határozottan több szövetszáltól az arcán. Kissé bizonytalan vagyok, ezzel a nemi kérdéssel kapcsolatban.
- Ön férfi, igaz? Miben különbözik, az olyan szabvány női testtől, mint amilyennel Syd rendelkezik? - ezek fontos feldolgozandó információk. Elvégre meg kell határoznom, hogy milyen nemi identitással bírok és melyik csoporthoz lenne érdemes csatlakoznom. Lehet majd Sydet is megkérdezem. Ohh, ez jó ötlet.
Jason Dredd
Jason DreddFaj : emberCsoport : BíróKor : 36Posztok : 52Reagok : 50Play by : Karl Urban
írta ✶ 15/3/2021, 17:04

E.W. Cooper & Dredd

-Nincs bajom, rögzítettem az információkat. Mert pontosan nem értettem az erre irányuló kérdéseket, de most már sok minden érthető!- a kapott infók után már nem nézek erre a járműre furcsa tekintettel. A Törvényszolga hasonló elven működik, bár jóval alulmarad ettől a munkagéptől.
-Kösz! Nem kérek elsősegélyt!- ez humorosnak is hangozna, ha nem egy gép mondaná, de manapság olyasmiket is legyártanak, amiről még nem is hallottam. A gazdagok “játékszerei” számtalanok és ha nem csal a szimatom, akkor ennek az E.W. Cooper- nevezetű Teher- és Munkagép is hasonló okból teremtődött.
-Nem vagyok kimondott szerelő, de tudok a szerszámokkal bánni. Megnézhetek ezt-azt, ha éppen ráér?!- a karbantartási munkálatok nem a hatásköröm, de most éppen semmi extra elintéznivalóm sincs.
-Jason Dredd  bíró vagyok. Igen, férfi vagyok. - ezt nem tudom mire vélni, de ha már belemerültünk a nemi jellegek kitárgyalásába, akkor nem zárkózom el az információadásról a részemről sem.
-Ms. Sydney Cooper kisasszonyra gondol? Öööö... miben különbözök? Nos... khmmm... teljesen más a testfelépítésünk, a külső-belső nemi jellegek, bár ez nagyon is látszik a kisasszony testi alkatán.- most, hogy fogalmazzak helyesebben?!
-A hölgyek sokkal kerekebb idomokkal rendelkeznek, mint egy férfi. - Ezt se magyaráztam még egy M.I.-nek.
-Szerszámaid vannak? Lehet, hogy esedékesebb lenne a karbantartást eszközölni, ha enni ideje elhúzódott az eredeti dátumtól. - leveszem a sisakom és nagyon remélem, hogy a karbantartás következik és a biológiai ismeretek kérdéseivel valaki mást talál meg.



           


Ajánlott tartalom
írta ✶
Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.